Światowy Dzień Turystyki w Kętrzynie

2 września o godzinie 17:00 w sali zamku w Kętrzynie odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Gospodarzem uroczystości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a w obchodach wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych, a także przedstawiciele branży turystycznej.

Spotkanie miało na celu podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką na Warmii i Mazurach i zaprezentowanie osiągnięć w tej dziedzinie oraz nagrodzenie najlepszych projektów turystycznych.

W programie gali znalazły się m.in.: wręczenie gratulacji beneficjentom konkursu „Łączy Nas Turystyka” i konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rozwoju turystyki, a także wręczenie nagród laureatom konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

Zarząd Fundacji Zamek Szymbark miał zaszczyt być gościem ww. gali. Prezes Joanna Gruszka oraz Fundator Grzegorz Słyszyk otrzymali dyplom za realizację projektu turystycznego „Wirtualny Przewodnik po Zamku w Szymbarku”, który w tym roku został uzupełniony o wersję anglojęzyczną oraz dostosowany do potrzeb osób niewidzących i niesłyszących. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Zamek w Szymbarku zyskał także okazję by wyprodukować nowy film promocyjny, który można oglądać na stronie www.przewodnik.zamekszymbark.pl.