Zamek Szymbark ponownie zachwyci smakami, tworząc niepowtarzalną atmosferę kulinarnej magii.

Fundacja Zamek Szymbark zaprasza na piknik pt.
„Warsztaty Kulinarne na Podzamczu Zamku w Szymbarku”

16.07.2023 r.
Start godz. 11.00.
Podzamcze Zamku Szymbark

To wyjątkowe wydarzenie, które połączy pasję do kulinariów, zdrowego odżywiania i odkrywania lokalnych smaków. Przygotowaliśmy dla Państwa dwie części warsztatów, które będą pełne wiedzy, inspiracji i niezapomnianych doświadczeń kulinarno-edukacyjnych.

W pierwszej części spotkamy się z przedstawicielami segmentu HoReCa na warsztatach pt. „Gęś Zero Waste”. Wraz z doświadczonym komentatorem kulinarnym, Panią Krystyną Ziejewską, odkryjemy tajniki skutecznego wykorzystywania gęsi. Dowiemy się, jak w pełni czerpać z potencjału produktu, eliminując marnotrawstwo. Pani Krystyna i jej zespół kucharzy podzielą się praktycznymi wskazówkami i przepisami opartymi na wielopokoleniowych recepturach, które wzbogacą nasze umiejętności kulinarne.

Drugą część warsztatów dedykujemy najmłodszym uczestnikom w wieku od 3 do 14 lat. Podczas warsztatów pt. „Wiem co jem, zdrowo jem” dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę małych kucharzy. Pani Krystyna Ziejewska i jej zespół poprowadzą je przez fascynujący świat zdrowego odżywiania, rozwijając ich kreatywność, samodzielność i sprawność manualną. Dzieci nauczą się przygotowywać pyszne i zdrowe posiłki.

Ponadto, dla uczestników pikniku przewidziano atrakcje artystyczne. Będziecie mogli Państwo podziwiać występ Dziecięcego Zespołu Ludowego „Dzieci Ziemi Iławskiej” oraz występ utalentowanej wokalistki – Grażyny Piękos.

Podczas pikniku będziecie mieć Państwo również okazję odkryć różnorodność smaków i unikalne wyroby prosto z naszego regionu na targach produktów regionalnych i rękodzieł. Dodatkowo, Fundacja Artystyczna IzaR zorganizuje inspirujące warsztaty witrażu, które pozwolą Państwu zapoznać się z tą sztuką i rozwijać swoją kreatywność. Nie możemy zapomnieć wspomnieć o niezwykłej atrakcji – obecności 42 Batalionu Lekkiej Piechoty, Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Klubu LZS Zamek Szymbark ,którzy przygotowali dla Państwa wyjątkowe niespodzianki. Będzie to niezapomniane doświadczenie, które dodatkowo wzbogaci atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia. O godzinie 12:00 z radością przywitamy Państwa na uroczystym przemówieniu Fundatora Fundacji Zamek Szymbark, Grzegorza Słyszyka, który z wielkim pietyzmem osobiście przywita wszystkich gości i uczestników. Przemówienie Fundatora wypełni tę wyjątkową chwilę podkreślając istotę tego wydarzenia i nadając mu wyjątkowego wyrazu i znaczenia.

Dołączcie do naszego pikniku na Podzamczu Zamku w Szymbarku i podarujcie sobie niezapomniane chwile pełne smaków, edukacji, kulinarnych i artystycznych przygód.

Serdecznie zapraszamy!

Kulinarne Mistrzostwo z Krystyną Ziejewską

Krystyna Ziejewska

Warsztaty Kulinarne, które odkrywają niezwykłe możliwości przygotowywania gęsiny