Wyjątkowa wizyta na Zamku w Szymbarku

W dniu 5 grudnia 2023 r. Fundator Fundacji Zamek Szymbark – Grzegorz Słyszyk miał niezwykły zaszczyt i przyjemność gościć na Zamku w Szymbarku  komandora zakonu joannitów, honorowego obywatela Malborka dwukrotnie odznaczonego przez prezydentów RP Krzyżem Kawalerskim i Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – Doktora Christiana Meyl wraz z małżonką Sigrid Gräfin Finck von Finckenstein. Wizytujący ponownie Polskę w związku z działalnością stacji socjalnych Zakonu Joanitów w Malborku, Kwidzynie i Dzierzgoniu dr. Meyl wraz z Małżonką Sigrid spotkali się z Grzegorzem Słyszykiem na zamku w Szymbarku. Grzegorz Słyszyk utrzymuje zażyłe relacje z różnymi odnogami rodziny von Finckenstein, której część przez prawie 250 lat do 1945 r. zamieszkiwała Zamek w Szymbarku.  W zeszłym roku w grudniu na Zamku gościł Ottfried Graf Finck von Finckenstein wraz z żoną Grażyną (link do zeszłorocznej relacji: Świąteczna wizyta na Zamku w Szymbarku – Fundacja Zamek Szymbark)
Dr Christian Meyl wraz z małżonką Sigrid Gräfin Finck von Finckenstein regularnie przybywają do Szymbarka, są na bieżąco informowani o postępach prac rewitalizacyjnych.

Tak ostatnią wizytę wspomina Grzegorz Słyszyk – Fundator: „Z ogromną przyjemnością powitałem Sigrid i Christiana na zamku. Szczególnie raduje mnie to, iż towarzyszył im ich 18-letni wnuk Konrad von Finckenstein, który wykazywał duże zainteresowanie działaniami Fundacji Zamek Szymbark. Jednym z moich marzeń jest włączenie rodziny von Finkcenstein w funkcjonowanie zamku po jego odbudowie w myśl zasady, że to co robimy tworzymy dla przyszłych pokoleń. Zamek Szymbark jest i zawsze będzie miejscem, które łączy, a to co robimy teraz tworzy dziedzictwo przyszłości.”